İlçemizde gerçekleştirilen 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü Programı kapsamında 17 Mart 2018 tarihinde Aziz Şehitlerimizin kabirleri ziyaret edildi ve karanfiller bırakılarak dualar edildi. Şehitlerimizin ailelerini de evlerinde ziyaret eden Kaymakam Gökhan GÜRBÜZEROL’a İlçe Emniyet Müdürü Sedat TEBER ve İlçe Jandarma Komutanı Selami TÜYÜK de eşlik ettiler.
 
Kaymakam GÜRBÜZEROL, Amasra Kaymakamlığı olarak daima Şehit yakınlarımızın yanında olduklarını ve her türlü desteği vermeye hazır olduklarını belirtti.
 
18 Mart 2018 Pazar günü ise Amasra Çok Programlı Anadolu Lisesi Konferans Salonunda 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü Programı düzenlendi. Program izleyenlere duygu dolu anlar yaşattı.
 
Bartın Valisi Sayın Nusret DİRİM de ,  Çanakkale Destanımızın 103. Yıldönümünde İlçemizi ziyaret ederek Amasra Öğretmenevi ve ASO Müdürlüğünde verilen yemekte Şehit ve Gazilerimizin aileleriyle bir araya geldi.
 
Vali DİRİM yaptığı konuşmasında milletimize bu eşsiz zaferin gururunu yaşatan;  vatanımız, bağımsızlığımız, milli birlik ve bütünlüğümüz uğrunda canlarını feda eden; Aziz Şehitlerimize ve ebediyete irtihal eden kahraman gazilerimize Allah’tan rahmet dileyerek minnet ve şükranlarını sundu, daima Şehit ve Gazi ailelerimizin yanında olacaklarını ifade etti.